Venüs Boğa’da: Bahçenin Kraliçesi

Venüs’ü ne zaman Boğa’da görsem çok sevinirim. Sanatçıların, kendini güzellikle ifade edenlerin, toprakla uğraşanların, hiçbirini yapmıyorsa da sohbeti çok güzel olan insanların Venüs konumudur bu.

Venüs Boğa’da yücelir çünkü Boğa, Koç’un enerjisinin topraklanıp güzelliğe ve bolluğa berekete dönüştüğü burçtur. Bu Venüs enerjiyi maddeye dönüştürür, para olsun ya da güzel kıyafetler, sanat eserleri olsun fark etmez. Venüs burada kendini aşk, güzellik, tatlı meyveler ve altın bilezikler olarak ifade etmesini çok iyi bilir.

Boğa’daki Venüs için en önemli şey maddi ve finansal güvencedir. Sağlam ve güvenilir bir gelir, zengin olmak, kaynaklara sahip olmak onlar için önemlidir. Onlara para kazandıracak işler yapacaklardır. Sağlam ve sabit bir gelir, maddi anlamda rahat bir yaşam onların önceliğidir. Boğa’daki Venüs güvenli bir aile ortamı arzulayacaktır.

Ancak bu insanlar aşırı materyalist de olabilirler. Her şeyin en iyisine sahip olmak isteyebilirler. Eşlerini maddi durumuna bakarak seçebilirler. Maddeye olan bu aşırı bağımlılığın ruhu köreltmesi mümkündür.

Boğa Burcunu hep bir bahçeye benzetiyorum. Boğa zamanı olan Mayıs ayında doğa coşar, ağaçlar çiçeklidir ve bazı çiçekler meyveye dönmeye başlamıştır. Hafif bir rehavet sarar etrafı ve doğanın güzelliğine kimse karşı koyamaz. İşte Boğa’daki Venüs’ün de böyle karşı koyulmaz bir tarafı vardır. Ancak kişi bunu avantaja çevirirken bir anda kendini yalnız da bulabilir çünkü kendini çok havalarda gördüğü için insanlar çevresinden kaçmış yok olmuşlardır birdenbire!

Boğa’daki Venüs’ün bir başka zorluğu ise insanı aşk peşinden koşturmasıdır. Yüksek farkındalık sahibi arkadaşlarım dışında, gördüğüm birçok Boğa kadınının ve erkeğinin aşk peşinden koştuğunu ya da bu konu yüzünden bir dolu sorun yaşadığını gördüm. Venüs Burcu Boğa olanların hayata farklı şekillerde yaklaşmaları, hedonizmin eline düşmemeleri ve hayattaki en hakiki mürşitin bir aşk ilişkisi olmak zorunda olmadığını anlamaları belki onların ufuklarını genişletmelerine ve diğer insanlarla çok daha sağlıklı ilişkiler kurabilmelerine yardımcı olabilir.

Begüm

Mayıs 2017

Kadıköy

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s