Balık’ta Yeni Ay ve Güneş Tutulması: Arınma ile Gelen Güç

Yoğun enerjiler altındayız. Pazar günü 16.58’de gerçekleşecek Güneş Tutulması’nın (aynı zamanda yeni ay – güneş tutulmaları haliyle yeni aylarda olur) bize hangi konularda yardımcı olabileceğine gelin birlikte bakalım.

Bu tutulma Balık Burcunda gerçekleşiyor. Balık’ın ruhsallık, rüyalar, sezgiler, derin duygusallık, hayalgücü gibi bize güzel gelen özelliklerinin yanında bir de kandırılma, bağımlılık, madde ve alkol bağımlılıkları, aldatılma ve kendi kendini aldatma, yalan söyleme, kendi kendini yalanlara ve olmayacak hayallere inandırma, suistimal etme ve edilme gibi vurguları da bulunmaktadır. Bu hadiseler hep bilinçdışı ile ilgilidir. Örneğin bağımlılık çok bilinçsizce gelişen bir süreçtir. Önce bilgisayarınıza bir oyun yüklersiniz, sonra bakmışsınız ki bağımlılık yapmış bile! Bu zamana kadar akıl neredeydi ? İşte bilinçdışı böyle işler. Bilmediğimiz, farkında olmadığımız için kandırılırız. Farkında olmadığımız için suistimal ediliriz. Suistimal edildiğini bile bile o ilişki içinde çok uzun süre kalan kaç kişi var ki tanıdığınız ?

Peki bu Güneş Tutulması bize hangi kartı sunuyor ? 

Bırakma, arınma. Bilinçdışına adım atma ve bilinçaltının karanlığında gizli, bizi oradan yöneten suistimal etme / edilme örüntülerinin, hayatımızı zorlaştıran bağımlılıklarımızın farkına varma, farkında olup da uzun zamandır kurtulamadıklarımızı denize atma kartı sunuyor.

“Siz bilinmeyeni bilinir hale getirmedikçe hayatınızı yönetir ve siz buna kader dersiniz.” der çok sevdiğim Carl Jung.

Bu tutulma bilmediklerimizi bilinir yapmak, hayatımızda sürekli kendini tekrar eden olayları bir kenara bırakmak, derinliğine içimize işlemiş suistimal örüntülerini artık geride bırakıp kendi geleceğimizi kendimiz yaratmak için önce bilinçdışına bir yolculuk yapmamız gerektiğini söylüyor bize.

Ancak farkında olduğumuz şeylerden arınabiliriz ve bu da sevgi ile bırakma yoluyla gerçekleşir.

Sizi kontrol ettiğini düşündüğünüz inançlarınızın sonu gelmiş olabilir. Onları Neptün’ün sonsuz okyanuslarına atmak istiyorsanız Neptün işte kapıda bekliyor: Yeni Ay’ın kavuşacağı ilk gezegen Neptün olacağı için çok çok güçlü bir etkiye sahip.

 

Peki bu arınmayı yaşadıktan sonra ne olacak ? 

Tutulma anında Koç’ta feci bir Mars – Uranüs kavuşumu var hem de Olympos’un Kralı Jupiter onları tam karşıdan izliyor. Bu birleşimi ve karşıtlığı bir gerginlik olarak görmüyorum çünkü mitolojide bu karakterler hiçbir zaman birbirlerine girmez. Titan Uranüs’ü arkasına alan Mars, babası Jüpiter’i etkilemek için elinden geleni ardına koymayacaktır. Burada muazzam bir bireyleşme, kendin olma, kendini gerçekleştirme enerjisi var. Bilinçdışındaki inanç ve şartlanmalardan arındıktan sonra yeni bir başlangıç yapmak için gerekli tüm enerji sizinle. Venüs de kenardan sevgilisi Mars’ı izliyor ve yapacağınız yeni başlangıçların üzerine tatlı tatlı gülümsüyor.

Neptün’ün sularında arınanlar Mars’ın mızrağına sahip olacak, bu mızrak Uranüs’ün elektriksel gücü ile şarj edilmiş ve Jüpiter tarafından kutsanmış bir mızrak!

 

(FRP ya da RPG oynayanlar eminim ki ne demek istediğimi çok daha iyi anladı. RPG dilinde anlatacak olursam: Üzerinizdeki curse kaldırılıyor ve şöyle bir divine item geçiyor elinize: Spear of Mars imbued in Jupiterian light + charged with Uranian lightning bolts.) 

Bence artık oyun bitti. Beklemek bitti. Yanlış şeylere inandırılarak köleleştirilmek bitti. Satürn tam da Galaktik Merkez’e bakıyor ve korkunun egemenliği işte burada sonlanıyor. Ya buradasınız, kendinizi gerçekleştiriyor ve dünyanın iyiliği için çalışıyorsunuz ya da Okyanus’un dibini boyladınız bile.

Artık zamanımızı, enerjimizi, gücümüzü geri kazanma zamanı geldi. Anlatıp durduğumuz hikayelere inanmayı bırakalım. Geçmişin yüklerini omuzlarımızdan atalım. Senaryoların içindeki rollere sığmaya çalışmak yerine kendi baş yapıtımızı yazıp oynayalım.

Önümüzdeki ay boyunca her şeyden önce gölgeişi ve rüya çalışmaları yapılmasını salık vermeliyim. Balık ayı, rüyalar için harika bir zamandır. Bu dönemde gelen rüyalarınıza daha çok dikkat etmeniz iyidir çünkü Balık zamanında gelen rüyalar sıradışı olabilir. İçgörünüzün arttığı, en derinde yatan zincirlerin okyanusların sularında kendiliğinden eriyip gittiği ve kendinizi artık bu dünyada gerçekleştirmek için size bahşedilen hayatı, enerjiyi ve birey olma hediyesini artık içselleştirip harikalar yaratmaya başlamanız dileğiyle…

Bu arada, artık tam harita analizleri yapmaya başladım ve harika geri bildirimler alıyorum. Eğer siz de doğum haritanızı merak ediyorsanız ve bu haritayı aşıp kendi kaderinizi elinize almaya niyetliyseniz lütfen benimle iletişime geçin, birlikte sırları çözüp kapalı kapıların anahtarlarını bulalım.

Çok işimiz var!

 

Begüm Yazgı

Mythwalker

Kadıköy

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s