Aslan’da Dolunay: İçindeki Kraliçe Ne Durumda ?

Bu gece 03:32’de Aslan Burcu’nda Ay tutulması ile birlikte Dolunay gerçekleşecek. Bununla birlikte kuyrukluyıldız  45P/Honda–Mrkos–Pajdušáková  da dünyamıza yaklaşıyor. Tutulma, astrolojide Büyük Haç dediğimiz bir formasyon oluşturacak göklerde. Kaçırılmaması gereken harika bir gece bizi bekliyor.

Ateş ve Hava elementlerinde Güneş, Ay veya Yükselen Burçları olanların son günlerde yaşadıklarını biliyorum. Yapılması gereken şey topraklanmak, iç sesimizi dinlemek, etraftan ve beklemediğimiz yerlerden bize sunulacak mesajlara kulak vermek. Boşvermek, direnmek ve görmezden gelmek uzun vadede işimize yaramayacak, ne zaman yaradı ki ?

Hatırlarsanız 2015 ve 2016 boyunca Uranüs ve Pluto karesinden ve Satürn – Neptün karesinden bahsettik. Uranüs ve Pluto karesi bize asıl öz irade sahibi olan kişilerin kendilerini değişime, döngünlere, enerjinin ve zamanın akışına bilerek bırakmış olan kişiler olduğunu; herkese istediğini yaptırıyormuş gibi görünen, ego-merkezli kimselerin de kaderin kuklaları olduğunu gösterdi. Onun kadar sert geçen Satürn – Neptün karesi ise Neptün’ün sularında boğulmayacak kadar yüksek vizyonlara ve derin kalplere sahip olanların hayallerini gerçekleştirebileceğini gösterirken bizi ilüzyonlarımızdan sıyırıp attı.

 

Şu anda göklerde olan şey şu… Öz irade sahipleri, kendileri ile yüksek idealleri, dünyaya barış ve denge getirme arzuları arasında bir orta noktayı buldukları anda vizyonlarını gerçekleştirme, maddeleştirme ve deneyimleme konusunda Yüzüklerin Efendisi’nden (Satürn) destek alacaklar. Bu vizyonların yenilikçi ve tüm insanlığı kucaklayan bir sevgi içerdiğini, hepimizin artık tek başına kalbiyle yöneten, kararlarının altında evrensel sevgi olan krallar ve kraliçeler olduğunu görüyorum. Bu tutulma işte geçmişte alışık olduğumuz örüntülerin kristalleşip dağılması ve geleceğin asil ruhlu kral ve kraliçelerinin ay sonunda yaşayacağımız Güneş tutulmasından önce doğuşunu müjdeliyor.

Korku ve yokluk ile beslenen otorite örüntüleri artık geride kaldı. Kalpten ve Güneş’in aydınlık bilincinden gelen, Kova’nın Yüksek Bilinç okyanusunda yıkanmış lider Aslan’ın zamanı.

Geçen yıllarda yaşadıklarımız bizi bu noktaya getirdi. Bir dönem kapanıyor, yenisi başlamak üzere. Değişime açık olmak ve direnmemek elimizdeki en iyi kart. Önümüzdeki günlerde Kuzey Ay Düğümü’nün Aslan Burcu’na geçmesiyle bunu daha net görüyor olacağız.

Bu gece son iki yılımızın son gecesi. Son iki yılda hayatınızın hangi alanlarında eski otorite figürleri ile çatıştınız ? Hangi hayaliniz bu artık eskimiş otorite ve güç anlayışları yüzünden eriyip gitmek zorunda kaldı ? Olanlardan ders çıkaralım ve artık yeni dönemin kraliçeleri oldıuğumuzu hatırlayalım. 

 

Bu dolunayı düşünürken aklıma 2008 yılı yapımı Elizabeth the Golden Age filmi geldi. Aslan Dolunayını çok iyi resmettiğini düşünüyorum. Halkını seven, onların iyiliği için evlenmekten bile geri durmuş bir kraliçe: hem Kova hem Aslan. Babası ise tam bir deli, tıpkı son iki yılda yaşadıklarımız gibi. Henry gibi hain bir babanın ve en ünlü kurbanı Anne Boleyn’in evladı olan Elizabeth, bilgeliği ve güçlü karakteri ile ülkesini kırk yıl süren bir altın çağa taşıdı. Bu güce ve metanete hepimizin içimizde bir yerlerde sahip olduğunu biliyorum.

Sevgiyle,

Begüm

10 Şubat 2017

Kadıköy

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s