Oğlak’ta Yeni Ay: Şimdi Sana Kaybolan Yıllarını Verdiler

Bugün Oğlak Burcu’nda bir Yeni Ay yaşadık ve bunun etkisi önümüzdeki iki gün, yani yılbaşı gecesine dek devam edecek. Gerilemekte olan Merkür’ün yoğun etkisi altında bir yeni ay olduğunu düşünüyorum.

Günler birkaç gün önce uzamaya başladı, Fenolojik olarak yeni yıla girildi (Fenoloji mevsim döngülerini, doğadaki ve evrendeki döngüleri inceleyen alanın adıdır). Ancak Merkür gerilemesinin bize 31 Aralık’a kadar bir önceki döngüde (yani 2016 yılında) tamamlayamadıklarımızı tamamlayabilmemiz için bir “geriye sarma” şansı verdiğini düşünüyorum. Bu gerileme şansını size en iyi hizmet edecek şekilde kabul edebilir ve değerlendirebilirsiniz.

Yeni yıla girmeden önce yaparsanız Yeni Ay’ın yardımını alabileceğiniz işler:

  • Eski defterleri bulmak, eski günlükleri okumak, eski rüyalarınızı tekrar okumak.

  • Hayatınıza, geçmişe geriye bakın. Kaçırmış olduğunuzu düşündüğünüz şanslara, deneyimlemek isteyip de deneyimleyemediklerinize bir şans verin. Önümüzdeki iki hafta boyunca, on yıl önce kaçırdığınız o filme bir yerlerde rastlama şansınız var. Değerlendirmeden geçtiğiniz, göremediğiniz, fark edemediğiniz şansları tekrar değerlendirmek için desteğiniz var.

  • Odanızı toplamak. Dolapların ve çekmecelerin derinliklerinde çok uzun zamandır kayıp, daha önce çok aramış olmanıza rağmen bulamadığınız eski eşyalarınızı bulabilirsiniz. Uranüs bu metnin yazıldığı an itibariyle direkt hareketine geri döndüğü için de sürprizlerle karşılaşmanız olası!

  • Dünya işleri. Paranızı sayın. Tekrar sayın. Şu anda elinizde isterse 3 lira isterse 10 kuruş olsun, bu paranın size gelmiş olduğu için değerli olduğunu unutmayın. Elinizde tutmak işe yaramayacaktır, parayı akışa bırakın.

Şu son üç günde kaybolanları toplarlamak, unuttuklarımızı hatırlamak ve hayatımızı düzene soktuktan sonra gireceğimiz 2017’nin herkese iyilikler getirmesi dileğiyle. 🌌 

Geçen yılda öğrendiklerimizi ve aldığımız derslerin bilgeliğini yeni yıla aktaralım.

jan

Mutlu yıllar!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s