Astrolojide Evler: Yedinci Ev

“Hayat seninle güzel.”

Birinci Ev “ben”in eviydi, şimdi onun karşısında yer alan Yedinci Ev’e yani “sen”in evine geldik. Her nasıl ki Birinci Ev sen olan her şeyi anlattıysa şimdi Yedinci Ev de sen olmayan her şeyi anlatacak bize. Yedinci Ev teke tek ilişkilerimizin evidir. Evlilik de buna dahildir, evliliğin sorumluluğunu almaktan aciz insanların yamuk yumuk ilişkileri de buraya dahildir.

İşyerinde yakın çalıştığınız, iki kişilik takım olduğunu arkadaşlarınız da bu evdedir. Teke tek ilişkiler aslında hayatımızda farkettiğimizden daha çok yer alıyor. Eskiden bir şey satmak için kapıya gelirlerdi. Kapıya bir satışçı geldi, kapıyı çaldı, açtınız. İşte bir insanla yüzyüzesiniz, karşı karşıyasınız. İşte bu şekilde bir kişinin yüzüne direkt baktığınız ilişkiler teke tek ilişkidir. Sosyal medyada birisi ile yazışmak da teke tek bir ilişkidir. İnsanın sadece kendini ve ötekini algıladığı iletişimden bahsediyorum.

Yedinci Ev’e bakarak kişinin kendisine çektiği insan türlerini göreceğiz. Örneğin Yedinci Ev’i İkizler olan birisi kendisine Merkür doğasında arkadaşlar bulacaktır. Yedinci Ev’in başına Aslan oturmuşsa kişinin sevgi dolu ve liderlik edebilen insanlarla yakın ilişkiler kurması, en iyi arkadaş olması beklenir, belki bir de kedisi olacaktır ve bu kedi evcil hayvandan ziyade onun en iyi arkadaşı olabilir. Yedinci Ev’i Balık olan birinin hayali arkadaşları da olabilir, belki…

Yedinci Ev önem verilen evlerdendir çünkü insan kendini öteki ile anlar. Ötekinde görürüz kendimizde göremediğimizi. Gölgede kalanları başkasına yansıtma özelliğimiz iyi ki var, yoksa hayatımız boyunca hiçbir şeyin farkında olmadan yaşar dururduk. Öteki’ne yansıttığımız duygulara dikkat etmek gerek. Birini mi kıskanıyorsun ? Diyelim birinin ayakkabısını kıskandın. Bu aslında senin ayakkabılarının ne kadar güzel olduğunu farketmen gerektiğinin mesajı. Birisi ile ilgili yoğun duygular hissettiğimiz zaman her daim kendimize dönmeli ve o özelliği kendimizde aramalıyız. Sevmediğimiz özellikler dahil.

İş ortaklarımız ve rakiplerimiz de bu evde olacaktır. Finansal ortaklarımız da bu evdedir, zaten evlilik Hititler zamanında beri aslında ekonomik ve finansal bir ortalıktan başka bir şey olmamıştır.

Yedinci Ev Konuları:

  • Eşler.
  • Rakipler ve hasımlar.
  • Danışmanlar, avukatlar ve arabulucular.
  • İkinci Çocuk.
  • Evlilik ve birlikteliklere, ortaklıklara karşı genel tutum.
  • Kişinin kendine saklı olan tarafları.
  • Hayatımıza çekmeye çalıştıklarımız.
  • Anlaşmalar, kontratlar.
  • Güzel sanatlar.

One thought on “Astrolojide Evler: Yedinci Ev

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s