Astrolojide Evler: Altıncı Ev

Beşinci Ev’de çocuklarımızı ve kendimizi dünyada var edecek “işte bu benim!” diyeceğimiz şeyleri yarattık. Bu bir isim, bir ses, bir persona olabilir. Şimdi yarattıklarımızı devam ettirebilmek, evdeki çoluk çocuğu doyurabilmek için geri maddi dünyaya inmemiz ve toprakta çalışmamız gerek.

Hiç bir bahçede ya da tarlada çalıştınız mı ? Sadece ayrık otlarını temizlemenin bile insanı nasıl yorduğunu bilir misiniz ? Bir bahçenin bakımı ne kadar zordur, her gün o domates fidelerinin başında durmanız gerekir. Yeterince sulamalısınız, fazla sularsanız çürürler, salyangozlardan, çeşit çeşit böcekten hastalıktan korumalısınız ektiklerinizi. Toprak için çalışmak kolay değildir ama insan buna mahkumdur. Maddi hayat içinde belli bir mahkumiyet barındırır. İnsanın maddi bedeninin bu dünyada ayrılamamasıdır bu. İnsan acıkır. Dünyanın maddi kaynakları için çalışmaktır işte Altıncı Ev’in konusu.

Her gün işe gideriz, her gün bahçemizde çalışırız, her gün yemek yaparız. Hayatın devam etmesi için emek vermek gerekir. Ancak insan bir şeyi yaptıkça öğrenir ve her denemede artık daha iyi yapar hale gelir. İşte Altıncı Ev de hayata karşı genel tavrımızı her gün biraz daha iyileştirmeye yöneltir bizi, pratik yaraparak ustalaşırız. İşte Altıncı Ev her gün ders çalışmayı gösterir, her gün, tutarlı olarak yaptığımız işlerdir ki bu yüzden çoğu yerde “günlük rutinler” olarak geçer. Yapılması gerekenler buradadır, kendimizi her gün geliştirmemiz, her gün biraz daha iyileştirmemiz gerektiği gerçeği buradadır.

Günlük hayatımızla ilgili olduğu için tabi ki sağlıkla da ilgilidir Altıncı Ev. Her gün açık havada spor yapan biriyle tüm gününü evde bilgisayar başında oturarak geçiren birinin sağlık durumlar da farklı olacaktır.

Kendini yeterince geliştirdin mi ? Artık sosyal hayata girmek için hazır mısın ? Çalışmanın ve maddi dünyanın kuralları iyice öğrendin mi ? Ayaklarını üzerine sağlam basacağın günlük bir hayatın, kuralların var mı ? Her sabah kaçta kalkarsın ? Öğle yemeğinde ne yersin ve yemeği kaçta yersin ? Bir günde ne kadar çalışıyorsun ? Bir inşaatta kol gücüyle mi çalışacaksın yoksa plazada bütün gün sosyal medyada takılarak mı çalışacaksın ? Maddeye şekil verirken hangi araçları kullanacaksın ?  Ne kadar verimlisin ? Sağlık durumun nasıl ? Sen maddi düzlemde kendi yolunu çizip her gün aynı şeyleri yaparken etrafında düşmanlar belirdi mi ? Onlarla ilişkin nasıl olacak ?

İşte bu soruların yanıtları Altıncı Ev’dedir.

 

Altıncı Ev Konuları:

 

  • Çalışma arkadaşlarımız, özellikle bizim verdiğimiz kararları uygulayanlar.
  • Hekimler ve hemşireler.
  • İş ve çalışma hayatına karşı olan tavır.
  • Kendini geliştirmek için kullanılan araçlar, teknik ve metotlar.
  • Genel sağlık sorunları.
  • Evcil hayvanlar.
  • Laboratuarlar.
  • Çocukların geliri.
  • İşsizlik, çalışma hayatına dair sorunlar.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s