Astrolojide Evler: İkinci Ev

Şimdi İkinci Ev’in kapısından giriyoruz. Burada Boğa’nın hem güzel hem de verimli bahçeleri var. Doğal kaynaklar. Madenler, engin denizler, bağlar, bahçeler, tarlalar ve atölyeler… çeşit çeşit yetenekler keşfedilmeyi bekleyen. İnsan Birinci Ev’de ufukta göründü. Nasıl bir karakteri olduğunu, dünyayı nasıl algıladığını gördük. Şimdi hayatını devam ettirmek ve bir sonraki aşamada amacını gerçekleştirmek için gereken kaynaklar ona veriliyor. Enerjisini nereden alacak, hangi kaynakları kullanacak, nasıl işleyecek ? Onun değerler sistemi ne olacak ? O neye değer verecek ? Onun için değerli olan şey ne olabilir ?

İkinci Ev’in konuları değerler ve kaynaklardır. Yaşadığımız çağda özellikle kadınların bilinçlerinde İkinci Ev konuları alt üst edilmiş halde. Kendilerini yok sayan ve aşağılayan bir değerler sistemi içinde doğuyorlar. Neye değer verdiklerini bilmiyorlar ve özellikle kendilerine haliyle de kendi kaynak ve yeteneklerine değer vermemeyi, kendi kendilerini değersizleştirip küçültmeyi öğreniyorlar. Biliyorum çevrenizde kendisi çok değerliymiş gibi davranan narsist karakterli kimseler olabilir ama asıl onlar içten içe çökmüş bir değerler sistemi ve mahvedilmiş bir benlik ile hayatlarına devam etmeye çalışan yaralı ruhlar. “Ben çok değerliyim.” mesajı veren kimselerden kaçınız, çünkü içten içe sağlıklı bir değerler sistemine sahip birisi kendisinin ne kadar değerli ve önemli olduğunu açık şekilde ifade etme gereği duymaz. Bilinçaltında taşlar yerine o kadar iyi oturmuştur ki bu konu zaten çoktan unutulup gitmiştir, kişiliği ve hayatı değer vermek/almak/paylaşmak, var olana daha çok değer katmak üzerine kuruludur.

Kendini ve kendi kaynaklarını, yeteneklerini değersizleştiren insanlar fakirliğe doğru giderler çünkü değer yaratmamaktadırlar. Önemli olan kişinin kendisine ve yeteneklerine gereken değeri vererek elinde olana daha fazla değer katmasıdır. Zenginlik ve bolluk bu şekilde kişi tarafından yaratılır, dışarıdan edinilmez.

İkinci Ev, kişinin kendine verdiği değer, kendine olan saygısı ve kişisel değerlerini anlatır. Bu kişi için değerli olan nedir ? Kendi değerinin farkına varabilmesi için neye ihtiyaç var ? Burada hangi gezegen bize yardım edebilir ? Bu soruların yanıtları arandıkça maddi dünyada da gelişmeler görülmesi olasıdır. En basit haliyle kişinin para ile olan ilişkisi bir İkinci Ev konusudur.

İkinci Ev Konuları:

  • Para.
  • Özdeğer
  • Kişisel değer sistemi, maddi ve etik değerler.
  • Sahip olunanlar, gayrimenkul, bankadaki para.
  • Yatırımlar.
  • Finansal ve maddi güvenlik.
  • Kişisel geliri etkileyen durumlar.
  • Borçlar, kazançlar, kayıplar.
  • Çocukların mesleği.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s