Son Dolunay: Yüzleşmeye Hazır mısın ?

Bu akşamki dolunay, günlerdir içinden geçmekte olduğumuz zorlayıcı enerjilerin sonuçlanıp kristalize olacağı an, büyük final, Grand Finale, sezon sonu.

Yıllardır içini kemirdi. Hep kaçtın. Onu görmezden gelmek istedin. Son günlerde garip bir şekilde, çıngıraklı bir yılan gibi bedeninle, zihninde ara ara dolaştı durdu. Artık onu görmezden gelmenin imkanı yok, Dolunay’ın ışıkları bu kaçındığın sevimsiz gerçek üzerine parlayacak, yüzleşmelisin. Kalkan Taşıyıcısı Pallas ile kavuşan Savaşçı Mars sana bu cesareti verecek.

Bu yüzleşmenin hemen ardından büyük süpriz var! Bir dileğin gerçekleşiyor ya da istediğinin zaten hayatında, yanı başında, burnunun ucunda olduğunu hiç beklemediğin bir anda fark ediyorsun. Bu da Jüpiter ile Venüs’ün hediyesi.

İşte tüm bunları ifade etmelisin. Bu dolunayın ışığında hiçbir şeyi içinde tutma lüksün yok. Ses, konuşma, yazma, yayınlama… Yıllardır içinde tuttuğun, seni boğan o gerçeği söylemek istiyorsun. Bu bir sınav! Kendinden bile sakladığın, kutulara sıkı sıkı kapattığın, ağzını mühürlediğin o metal kavanozlara sığdırmaya çalıştığın gerçek artık burada ve ifade edilmeyi bekliyor. Onu nasıl ifade edeceğin senin ödevin ve sorumluluğun. Birilerini kırarak mı, kendi kendine hakaretler savurarak mı yoksa yenilikçi, yaratıcı ve sevgi dolu bir şekilde mi ifade edeceksin ? Bu sorumluluğu nasıl taşıyacaksın ? Bu sınavdan nasıl geçeceksin? Dökülen sırların zehir mi olacak ilaç mı ? Bu senin seçimin, bu senin sınanışın olacak bu gece.

Bu enerjiyi başkalarına aktarmadan, ifade etmeden önce bir kenara yaz. Bu gece hepinizden günlük tutmanızı, aklınıza gelenleri bir kağıda yazmanızı sonra bu kağıdı size en uygun gelen ve güvenli yöntemle madden dönüştürmenizi tavsiye ediyorum.

İkizler Dolunayında yapılabilecek rüya çalışmalarına ayrıca bir yazıda değineceğim.

Sevgi, şifa ve içgörüyle,

Begüm

Artık 2016

Kadıköy

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s