Dolunay Rüya Kuluçkası

Bir sorunuz mu var ? Bir şeyi mi bilmek istiyorsunuz ? Bir konuda bilgi, açıklık, rehberlik  mi istiyorsunuz ? Rüyalardan bilgi ve destek almak için uyanıkken zihine tohum atmaya ve bu tohumun bir rüya olarak bize gelmesine rüya kuluçkası denir. Rüya kuluçkası bilinç ve bilinçdışı arasında bir tür posta servisi görevi görür.

Dolunay dönemlerinde rüyalar daha belirgin ve güçlüdür. Bu yüzden Dolunay geceleri rüya kuluçkasına yatmak için elverişlidir.

 

En basit kuluçka yöntemi sorunuzu bir kağıda yazıp bu kağıdı yastığınızın altına koymaktır. Uykudan önce bu konuda meditasyon yapıp düşüncelerinizi yoklamak, olabildiğince berrak bir zihinle yatmak da isteyebilirsiniz.  Önemli olan uykuya yatmadan önce soruya odaklanmak ve sorunun yanıtlanması için bilinçdışına izin vermektir. 

 

Rüya Kuluçkası hazırlığı: 

Yatağa yakın bir yerde not defteri ve kalem koyunuz. 

 

  • “Ama ben rüyalarımı hatırlamam ki!”

Rüyaları hatırlamak biraz pratik ister. Yapılması gereken en önemli şey uyandığınız anda bir kağıda aklınıza gelenleri tüm ayrıntılarıyla yazmaktır.

Uyandınız ve aklınızda hiçbir şey yok ? Olsun, yine de aklınıza geleni yazın. Bu pratiği devam ettirdiğinizde birkaç gün sonra rüyalarınızı hatırlamaya başlayacaksınız. Bir kişi bir gecede beş rüya görebilir ve herkes rüya görür.

 

Yazarken rüyanız size anlamsız gelebilir. Lütfen yazmaya devam edin. Gün içerisinde notlarınıza geri dönün. Önemli olan rüyayı günlük hayatımıza yedirebilmektir, günlük hayat ve rüyalar birbirini tamamlar.

 

  • Rüya Tabirine bakmalı mıyım ?

Hayır. Her rüya kişiye özeldir. Önemli olan bu rüyanın size ne demek istediği, dikkatinizi neye çekmek istediğidir. Bunu anlamanın anahtarı sadece ama sadece sizde. Lütfen kendinizden başka bir kaynak aramayın.

 

Sevgiyle,

Begüm

Aralık 2016

Kadıköy

 

 

One thought on “Dolunay Rüya Kuluçkası

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s