Rüya Çalışanı Kimdir ?

Rüyalar insanlık kadar eskidir. Modern dönemde psikolojinin yardımıyla rüyalar konusunda da modern yaklaşımlar kullanılmaya başlanmıştır.

Rüya çalışanının görevi özünüze yaklaşmanızı, içinizdeki bilgeliğe kulak vermenizi kolaylaştırmaktır. Farkındalığınızı arttırmak, size doğru soruları sorarak farkında olmadıklarınızın farkına varmanıza yardımcı olmaktır. Tüm bilgi, tüm anahtar sizdedir. Ben sadece size ışık tutuyorum.

Rüyanın anlamı budur” diyen bir kimse asla rüya çalışanı olamaz. Rüya çalışanın en önemli sorumluluğu müdahale etmemektir. Rüyalar sembolik değere sahiptir ve bir sembol tanımı gereği açıklanabilir, akıl ile anlaşılabilir bir yapıya sahip değildir.  Rüya çalışanı sadece dinler, sorar ve gerektiği yerde kitabi bilgileri paylaşır. Rüya ile rüya gören arasına girmek sadece süreci verimsiz kılacak ve anlamsız bir seans doğuracaktır.

Rüya çalışmalarında temel aldığım alanlar Jungcu Psikoloji, Clarissa Pinkola Estes’in çalışmaları, Yunan-Kelt-İskandinav mitolojileri, Taroloji ve sembolizmdir. Bunlar bizim referans kaynaklarımızdır, rüyayı anlayacak ve hayatınızla ilişkilendirecek olan kaynak yine sizsiniz.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s